• 1 z 4
 

Geometry of hand sewing

 

Geometrie ručního šití - romantika stehů a vyšívání…

Možná návrhářku Natalie Chanin už znáte a možná bude pro vás zcela novým objevem. Natalie Chanin se už řadu let věnuje ručnímu šití a prošívání oděvů z bavlněného úpletu, na kterém vybudovala tvůrčí oděvní společnost Alabama Chanin a vzdělávací projekt The School of Making. V této knize vám autorka zcela přehledně nabízí detailní návod k více než stovce stehů pomocí mřížkové geometrické metody. Skvělá kniha i pro ty, které zajímá čistě jen vyšívání a hledají přehlednou knihu s jasnými ilustracemi a skutečné zobrazení stehů z obou stran pomocí kvalitních fotografií.

Tato kniha je originální verzí v angličtině a neobsahuje žádné české překlady.

Další informace v detailním popisu níže.

Dostupnost Na dotaz
450 Kč / ks
Kód produktu KN01
Kategorie Knihy pro tvořivé
Položka byla vyprodána...
 

Během našeho tvoření se průběžně učíme různé stehy a někdy si možná nevšimneme jejich základů, i to jak se k sobě vztahují. Když návrháři začali pečlivě studovat obor ručního vyšívání, zjistili, že všechny stehy jsou založeny na geometrických mřížkových systémech. Sestavili učebnici stehů, podle které se díky pomocných mřížek můžeme snadno naučit nové stehy, i ty zdánlivě komplikované. Kniha geometrie ručního šití představuje tuto průlomovou metodu a obsahuje více než 100 stehů s ilustrovanými návody pro vyšívání pravou i levou rukou. U znázorněných stehů, od těch nejzákladnějších rovných a řetězových stehů až po ty složitější, v knize najdete fotografie jak z lícní, tak i z rubové strany, a nápady pro malé úpravu stehů, které dále rozšíří váš repertoár. Pro zjednodušení učení, v knize také najdete 2 plastové šablony mřížek, na kterých je založen každý steh v knize. Můžete si přímo na nich vyzkoušet nové stehy nebo podle nich přenést mřížku na látku. Kniha obsahuje 144 stran.

Nakladatelství: Abrams, New York, USA

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jen pro upřesnění, kniha neobsahuje předlohy na šití oděvů od této návrhářky, ale zaměřuje se na výuku dekorativních a funkčních stehů, které se používají při tvorbě jejich oděvů.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.